Середа, 27.10.2021, 20:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Повір у себе і май надію, розвинь таланти, здійсни всі мрії!
Меню сайту
Сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210
Форма входу

Welcome
Наше місто
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

   З ІСТОРІЇ ІЗЯСЛАВСЬКОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ І-ІІ СТУПЕНІВ 

    У мальовничому древньому місті Ізяславі, неподалік річки Горині в затишному куточку на базі Ізяславського дитячого будинку розташувалась Ізяславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами .

    Перші спогади про який датуються 1942 роком, коли дитячий садочок був перепрофільований у дитячий притулок. Після закінчення Великої Вітчизняної війни дитячий притулок було реорганізовано в дитячий будинок для дітей-сиріт.
 Її першим директором була Тягній Марія Федорівна. 
 Дитячий будинок розміщався в двох приміщеннях. Із збільшенням кількості вихованців, при безпосередній допомозі працівників дитячого будинку та дітей, було добудовано ще три приміщення. Діти-сироти проживали та виховувались у цих стінах, а навчались у міських школах. Славився дитячий будинок своїми спортсменами, майстринями народної вишивки. Жителів міста чарували звуки духового оркестру вихованців дитячого будинку.
    В 1962 році дитячий будинок був перепрофільований в школу-інтернат для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами, її директором було призначено Нагорного Євгенія Йосиповича.
     Розпочалась інтенсивна підготовка до відкриття інтернату, готувались спальний, навчальний, лікувальний корпуси. 
     У вересні 1962 року до школи-інтернату було направлено 20 учнів, на кінець навчального року їх було 137.
    Педагогічні працівники опанували нові методики навчання та виховання даної категорії дітей шляхом курсової перепідготовки в містах Києві та Москві, заочним навчанням в педагогічних інститутах. Контингент учнів з кожним роком збільшувався. Виникла потреба в будівництві навчального та спального корпусів. До 50-річчя Радянської влади було збудовано навчальний та спальний корпуси. 
   Поступово збільшувалась матеріально-технічна база школи-інтернату, добудовується ще одне приміщення під класи, перехід до їдальні. Свій внесок в розбудову школи-інтернату, підняття її іміджу в свій час внесли директори Кармаліта Михайло Петрович, Савіцкий Василь Арсенович, Жук Валерій Федорович, Рижик Володимир Андрійович, Чаус Петро Андрійович, Хеленюк Юрій Андрійович.
   За останні роки значно поліпшилась матеріальна база школи: введено в дію банно-пральний комплекс, басейн, сауну, газову котельню. Відремонтовані приміщення їдальні, перехід від навчального корпусу до їдальні, складські приміщення. До послуг дітей кабінети: інформатики, лінгафонний, математики, біології, а також: інтерактивні дошки, мультимедійні проектори, магнітні дошки, сканери, відеомагнітофони, музичні центри, ноутбуки, бездротова система у вільному звуковому полі індивідуального та колективного користування, радіомікрофони, підсилювачі, акустичні колонки та інше.
Нещодавно, в 2016 році, школа-інтернат була реорганізована в навчально-реабілітаційний центр, де діти мають можливість навчатися, розвиватися та проходити реабілітацію.
 
Наші випускники
 
 
 

Педагогічні ідеї

Шкільна газета

Відеогалерея

Освітні сайти

Освітній портал
Корисні посилання

Архів записів