Середа, 27.10.2021, 18:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Повір у себе і май надію, розвинь таланти, здійсни всі мрії!
Меню сайту
Сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210
Форма входу

Welcome
Наше місто
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Коли треба звернутися до логопеда?

  • Дуже поширена група дітей — діти із затримкою мовного розвитку, «мовчуни». Батьки таких дітей часом чекають, коли ж їх чадо «виговоритися», і вчасно не звертаються до фахівця. Увага! Якщо Ваш малюк запізнюється в мовному розвитку, не чекайте, зверніться до логопеда. Затримка розвитку мовлення негативно позначається на загальному розвитку дитини.
  • Ще одна категорія дітей — діти, за словами батьків, не вимовляють «букви», «з кашею в роті». У нормі дитина повинна вимовляти всі звуки до 4-5 років, проте логопед може виявити проблеми з вимовою і в більш ранньому віці. Пам’ятайте, що логопедична робота нешвидка і може займати не один рік.
  • Діти з комплексними порушеннями — це коли порушення мови супроводжуються затримкою психічного розвитку або поведінковими проблемами самого різного спектру.
  • Якщо дитина пішла в школу, і у неї проблеми з читанням і письмом, також потрібно звернутися до логопеда: можливо, у дитини дисграфія або дислексія.

В якому віці потрібно звертатися до логопеда?

Найбільш часта помилка, з якою доводиться стикатися фахівцям — це вмовляння оточуючих не поспішати з візитом до логопеда і чекати п’яти років — мовляв, дитина сама «виговоритися».
Насправді, навіть якщо батьки не бачать жодних проблем у розвитку мовлення дитини, потрібно обов’язково відвідати логопеда в віці 3, 5 і 6 років і при оформленні в ясла, дитячий садок і школу, тому що часто батьки не здогадуються про наявність у дитини логопедичних проблем.
Якщо у дитини будь-якого віку виникли проблеми з промовою, то звернутися до логопеда потрібно якомога швидше. У ранньому віці робота проводиться батьками під керівництвом логопеда. Ну а дітки 3-4 років вже прекрасно працюють з логопедом. Ніколи не рано звернутися до логопеда; головне — щоб не було пізно!

Що буде, якщо порушення мови не виправляти?

Деякі батьки чекають, поки їх чадо «виговоритися». Однак, чим пізніше звертаються батьки до логопеда, тим складнішими і комплексними порушеннями мови страждають їхні діти. Через пізній початок корекції наростає ланцюжок вторинних порушень, які не виникли б при правильному підході.
Так, наприклад, через те, що дитина нечітко говорить, у неї не формується фонематичний слух, страждає звуко-складовий аналіз (дитина плутає послідовність звуків і складів в слові) і слухомовленнєва пам’ять (не може запам’ятати і відтворити почуте, не в змозі вивчити вірш). Мовлення такої дитини аграмматичне, а при вступі до школи зростає ризик порушень читання і письма.

Чи можуть батьки самостійно по книгам скорегувати мовлення дитини, не звертаючись до логопеда?

Кожна дитина, як і її мовний дефект, індивідуальна, а книга написана в розрахунку на «абстрактного малюка». Обстеживши дитину, логопед виявить специфіку порушень мовлення дитини і в залежності від цього організовує процес корекції, який необхідний саме цьому малюкові.

Як часто повинні проводитися логопедичні заняття з дитиною?

Відповідь на це питання залежить від тяжкості порушення мови, віку дитини, місця і умов проведення логопедичних занять. Залежно від цих умов, заняття проводять від 1 до 5-6 разів на тиждень. Гарний результат дають 2-3 зустрічі з логопедом щотижня при обов’язковому виконанні щоденних домашніх завдань.

Скільки часу триває логопедична корекція?

На це питання неможливо відповісти заздалегідь. Це залежить від складності порушення, динаміки розвитку,  віку дитини на  початок корекції, стану її здоров’я, мотивації самої дитини, виконання батьками домашніх завдань, кваліфікації фахівця. Не варто чекати негайного результату, хоча перші зрушення Ви, швидше за все, помітите досить швидко.

 

Джерело:http://paginec.rv.ua/4185/

 

Педагогічні ідеї

Шкільна газета

Відеогалерея

Освітні сайти

Освітній портал
Корисні посилання

Архів записів