Субота, 18.09.2021, 20:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Повір у себе і май надію, розвинь таланти, здійсни всі мрії!
Меню сайту
Сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210
Форма входу

Welcome
Наше місто
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Небезпека Смугастиків


Небезпека Смугастиків!
Знайома всім городянам ознака літа - великі зелені клітки, в які поміщені смугасті улюбленці дітей і дорослих. Як же вибрати смачний і безпечний кавун: народні ліки, а не бомбу негайної дії?
Пам’ятайте:
♦Не можна купувати кавун, який тривалий час очікував на свого покупця. Саме за таких умов нітрати, навіть якщо вони в нормі, переходять у нітрити. Упродовж тривалого часу зберігання кавуна вміст нітриту в ньому збільшується в декілька разів.
♦ Перехід від «хвостика» до кавуна повинен виглядати як «сухий ґудзик». Відірваний «хвостик» – ознака тривалого зберігання і транспортування. Бажано, щоб кавун був із невеликою жовтою плямою – місцем, яким він стикався із землею, а значить, дозрівав сам.
♦Не беріть кавуни з тріщинами і вм’ятинами (щоб уникнути ураження мікробами) та ділянками, що підгнили (можливо, саме туди вводилась селітра). Якщо в м’якоті кавуна Ви виявили жовті ущільнення і прожилки – відкладайте його вбік.
♦Не дозволяйте продавцеві вирізувати на пробу шматочок кавуна: шкірка завжди брудна, як і ніж. Мікроорганізми обов’язково потрапляють у соковиту м’якоть і починають бурхливо розмножуватися, що призводить до кишкового захворювання. Так можна «підхопити» сальмонельоз і черевний тиф.
♦Кавун слід мити перед вживанням!
♦Не купуйте розрізані кавуни, загорнуті в поліетиленові плівки. Плівка створює парниковий ефект, унаслідок чого відбувається ще бурхливіше розмноження хвороботворних бактерій.
♦Вибирайте кавуни середніх розмірів (5 – 7 кг). Якщо передбачається ласувати кавунами у великій компанії, краще узяти декілька середніх, аніж одного смугастого монстра.
♦У кавунах нітрати накопичуються в шкірці і прилеглій до неї незрілій частині завтовшки до 3 см. Тому дитину краще нагодувати тією частиною, яка ближче до серцевини. Для малюка 2—3-х років досить 80 – 100 г, для дитини 4 — 5-ти років – 100 — 150 г.
Кавун – це прекрасний дієтичний продукт, що містить вітаміни С, Ві, Вг, фолієву кислоту, каротин, солі магнію, калію, заліза. Лужні сполуки кавуна поліпшують регуляцію кислотно-лужної рівноваги в організмі, зменшують накопичення в ньо­му кислих продуктів і створюють сприятливі умови для життєдіяльності всіх, без винятку, органів і клітин. Він – наш друг, однак друзів треба вміти вибирати, і з почуттям міри вживати!

Педагогічні ідеї

Шкільна газета

Відеогалерея

Освітні сайти

Освітній портал
Корисні посилання

Архів записів