Субота, 18.09.2021, 20:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Повір у себе і май надію, розвинь таланти, здійсни всі мрії!
Меню сайту
Сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210
Форма входу

Welcome
Наше місто
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Оберіть свій стиль вихованняАвторитарний стиль батьківської поведінки:
 батьки надто суворі;
 застосовують фізичні покарання;
 надмірно контролюють всі вчинки дитини;
 вимагають від неї постійної покірності;
 обмежують право вибору дитини;
не бажають іти на компроміс із дитиною;
нетерпимі до дитячих недоліків і проявів «дитячості».

Ліберальний стиль батьківської поведінки
батьки здійснюють незначний контроль за поведінкою дитини або контроль узагалі відсутній унаслідок байдужого ставлення до виконання батьківських обов'язків;
практикують вседозволеність;
виконують усі забаганки дитини;
невиправдано ідеалізують свою дитину.

Опікунський стиль батьківської поведінки
батьки прагнуть постійно бути поруч із дитиною;
вирішують за дитину всі проблеми;роблять за дитину те, що може робити вона сама;
оточують дитину надмірною увагою;
обмежують самоствердження дитини;
контролюють кожен крок дитини.

Демократичний стиль батьківської поведінки
батьки поважають особистість дитини;
приймають дитину такою, якою вона є;
дають зрозуміти дитині, що її справи є важливими й для них; довіряють своїй дитині;
дозволяють своїй дитині робити власний вибір;
заохочують самостійність дитини;
засуджують не саму дитину, а її вчинок;прислухаються до думок дитини;
проводять разом із дитиною вільний час;
допомагають дитині розвивати її здібності.

Авторитарний стиль виховання може призвести до відхилення у поведінці. Особливо тоді, коли батьки прагнуть бачити свою дитину лідером. Дитина мас отримувати найвищі бали з усіх предметів у школі, займати призові місця на олімпіадах, вигравати спортивні змагання. Така психологічна установка сприяє появі страху невдачі, поразки. Постійне напруження спричиняє прагнення звільнитися від неприємних станів за допомогою певних речовин. Дитина втрачає стимули до корисної діяльності, в неї виникає недовіра до людей, вона прагне уникати контактів з ними. Дитина прагне змінити спілкування з батьками, вчителями на спілкування з однолітками.

Опікунський стиль виховання (гіперопіка) загрожує тим, що, зазнавши труднощів повсякденного життя, не маючі необхіднихнавичок їх подолати, людина часто зазнає поразки. А це в свою чергу спричиняє почуття невпевненості, підвищує рівень тривожності, розвиває почуття безпорадності, комплекс неповноцінності. Можуть з'явитися відхилення у поведінці — прагнення штучно змінити психічний стан.

Поблажливий стиль виховання (ліберальний) може призвести до входження дитипи до асоціальних груп, оскільки у неї не сформувалися психологічні механізми, необхідні для самостійної, відповідальної поведінки у суспільстві. Згодом такі діти конфліктують з тими, хто їм не підкоряється. Вони не здатні враховувати інтереси інших людей, встановлювати стійкі емоційні зв'язки, не готові до обмежень і відповідальності. З іншого боку, сприймаючи брак правиль­ного виховання з боку батьків як виявлення байдужості й емоційного неприйняття, дитина відчуває страх і невпевненість, внутрішню порожнечу, яка викликає порушення в емоційній сфері дитини.

Демократичний стиль виховання (авторитетний, оріентований на співпрацю) заохочує особистісну відповідальність дитини відповідно до її вікових можливостей. Дитина присутня під час обговорення сімейних проблем, бере участь у прийнятті рішень, висйуховує та обговорює думки та поради батьків.

Оптимальним для сімейного виховання вважається демократичний стиль, якому притаманний високий рівень вербального спілкування між дітьми і батьками; готовність батьків прийти на допомогу дітям; віра батьків в успішну самостійну діяльність дитини; адекватний батьківський контроль. Але в нестандартних, екстремальних ситуаціях доцільним буде вдатися до авторитарного стилю (взяти керівництво у свої руки за браком у дитини життєвого досвіду і самосвідомості дорослої людини).
У складних для сучасної сім'ї умовах найбільше потерпають діти. Тому слід шукати підходи до виховання дитини як індивідуальності, створюючи таке середовище, в якому вона активно розвиватиметься.

Бажаю Вам терпіння і наснаги у виховання дитини!

Педагогічні ідеї

Шкільна газета

Відеогалерея

Освітні сайти

Освітній портал
Корисні посилання

Архів записів