Середа, 27.10.2021, 20:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Повір у себе і май надію, розвинь таланти, здійсни всі мрії!
Меню сайту
Сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 210
Форма входу

Welcome
Наше місто
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Робота з профілактики правопорушень

Положення про постановку учня навчального закладу на внутрішкільний облік

              Постановка учнів на внутрішньошкільний облік спрямована на удосконалення роботи по профілактиці правопорушень, посилення соціального і правового захисту дітей, створенню системи роботи з учнями, які вчинили злочин або схильні до їх вчинення.

         Постановка на внутрішньошкільний облік носить виключно профілактичний характер та є підставою для проведення індивідуальної профілактичної роботи в межах компетенції навчального закладу, яка регламентується  Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  Конвенцією ООН  про права дитини, Примірним положення про загальноосвітній навчальний заклад (затвердженим Постановою Кабінету Міністрів від 27 серпня 2010 р. № 778), Примірним статутом загальноосвітнього навчального закладу (затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 29 квітня 2002 р.  № 284), Примірним положенням про раду загальноосвітнього навчального закладу затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 27 березня   2001 р. № 159.

         Підставою для постановки на внутрішкільний облік може вважатися:

     1.Порушення Статуту:

 • невідвідування або систематичні пропуски навчальних занять без поважних причин;
 • неодноразове порушення Статуту школи, систематичне невиконання домашніх завдань, відмова від роботи  та порушення дисципліни на уроках;
 • жорстока поведінка, рукоприкладство по відношенню до інших неповнолітніх, в тому числі бійки, що привели до тілесних ушкоджень;
 • знущання над учнями іншої національності, віросповідання, расової приналежності (порушення Конвенції ООН про права дитини);
 • вчинення злочину, яке несе за собою притягнення неповнолітнього до відповідальність;
 • агресивній поведінці у школі (бійки, жорстоке поводження з учнями, принижен­ня людської гідності);
 • уживання ненормативної лексики;
 • паління на території навчального закладу;
 • вживанні спиртних напоїв, психотропних та наркотичних речовин, появі у гро­мадських місцях у нетверезому стані;
 • схильності до бродяжництва, жебракування, крадіжок особистого та громадсь­кого майна;
 • псуванні шкільного майна.
 1. Учні, які перебувають у соціально небезпечному оточенні (родина, двір, суспіль­ні установи).
 2. На внутрішньошкільний облік ставляться родини, що не займаються або не по­вною мірою займаються вихованням дітей; родини, що перебувають у соціально небезпечному становищі.
 3. Рекомендації для постановки на облік учня, а також її причини дає, насамперед, класний керівник, а також учителі, які працюють у даному класі, адміністрація навчального закладу.
 4. Постановка на облік здійснюється на засіданні Ради профілакіики в присутності батьків і учня, яким пояснюється причина постановки на облік, її строки й умо­ви зняття учня з обліку.
 5. На Раді профілактики затверджується план індивідуальної профілактичної робо­ти з учнями, виробляються єдині спільні дії родини і школи для ліквідації тих або інших проблем дитини й родини.
 6. Учень, поставлений на облік, та його батьки можуть бути запрошені на засідання Ради профілактики в проміжний час установленого терміну з метою контролю за виконанням плану індивідуальної профілактичної роботи.
 7. Зняття з обліку після закінчення встановленого терміну й при позитивних ре­зультатах проводиться на Раді профілактики в присутності батьків і учня.

       Для постановки неповнолітнього на внутрікільний облік  на засіданні Ради профілактики правопорушень   розглядаються питання стосовно кожного випадку окремо.

      Рішення про постановку на внутрішкільний облік , або відмова, фіксується у протоколі засідання Ради  профілактики правопорушень із зазначенням переліку заходів з проведення профілактичної роботи,  відповідним визначенням термінів та відповідальних.

     У випадку прийняття рішення про постановку учня  на внутрішкільний облік  в протоколі зазначаються:

 • терміни розробки індивідуальних планів роботи з учнем класного керівника, психолога, соціального педагога;
 • залучення спеціалістів (медичних робітників, соціальних робітників, психологів, служби у справах неповнолітніх) для проведення консультацій з неповнолітніми, його батьками або особами, що їх замінюють;
 • форми, періодичності термінів контролю за поведінкою підлітка, відвідуванням ним занять, засвоєння освітніх програм;
 • виявлення здібностей дитини та клопотання перед закладами позашкільної освіти, щодо відвідування гуртків, за місцем проживання з наданням в подальшому інформації про проведену роботу з учнем; у випадку відвідування інших гуртків, надання характеристики на учня керівником гуртка з рекомендаціями для загальноосвітнього навчального закладу.

              Підставою для зняття з внутрішкільного обліку  учня може бути

       покращення ситуації, яка була причиною постановки на внутрішньошкільний облік :

 • ліквідація неуспішності;
 • відсутність пропусків навчальних занять;
 • закінчення  навчального закладу;
 • зміна місця навчального закладу.

         Рішення про зняття з внутріошкільного обліку  учнів приймається Радою  профілактики правопорушень  на підставі спільного клопотання заступника директора з виховної роботи, соціального педагога, психолога, класного керівника  або представника служби у справах дітей за наявності відповідних документів.

    Збір і узагальнення матеріалів щодо роботи з учнем, який знаходиться на внутрішкільному обліку , покладається на особу, яка персонально в межах своїх службових обов’язків відповідає за організацію роботи по профілактиці правопорушень в навчальному закладі.

Про громадського вихователя (наставника) учня, який перебуває на внутрішкільному обліку в навчальному закладі

1. Громадський вихователь (наставник) учня, який перебуває на внутрішкільному обліку призначається наказом директора з числа педагогічних працівників навчального закладу.

2. У своїй роботі громадський вихователь (наставник) керується Конвенціє» ООН «Про права дитини», законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепцією превентивного виховання дітей та молоді, відповідних» національними та регіональними програмами, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад освіти, Статутом навчального закладу.

3. Громадський вихователь (наставник) зобов'язаний:

 • забезпечити теоретичну та практичну реалізацію заходів, спрямованих на її попередження злочинності, правопорушень, запобігання дитячій бездоглядності безпритульності;
 • проводити роботу щодо пропаганди здорового способу життя, профілактика наркоманії, токсикоманії, шкідливих звичок;
 • забезпечити постійний зв'язок з батьками учня, або особами, які їх замінюють, інформувати їх про стан навчання та виховання дитини, надавати консультативну допомогу;
 • брати участь у обстеженні матеріально-побутових умов учня;
 • здійснювати контроль за виконанням учнем правил внутрішкільного порядку. Статуту навчального закладу;
 • інформувати про роботу з учнем адміністрацію закладу. Раду профілактики пра­вопорушень у встановлені терміни;
 • захищати учня від будь-яких форм фізичного та психічного насильства.

4. Громадський вихователь (наставник) має право:

 • порушувати   клопотання   перед   адміністрацією   закладу,   комісією   (рад; профілактики правопорушень про зняття учня з внутрішкільного обліку
 • отримувати від педагогічних працівників інформацію щодо навчання учня, стан його поведінки;
 • надавати замовлення практичному психологу щодо проведення діагностична роботи з учнем та отримувати результати цієї роботи;
 • бути присутнім на заняттях гуртка та секції, що працює в навчальному закладі освіти, де займається учень.

5. Громадський вихователь підзвітний у своїй роботі директору навчального закладу.

 

 

Педагогічні ідеї

Шкільна газета

Відеогалерея

Освітні сайти

Освітній портал
Корисні посилання

Архів записів